+386 70 566 493

Kolesarski maraton Slovenija kolesari – Vuhred 22.9.2019

0 Comments

Naša odločitev, da smo prestavili to prireditev iz 8.9.2019 na 22.9.2019 se je izkazala za pravilno kar se vremena tiče. Ker je bila to naša krstna prireditev v sklopu Slovenija kolesari smo več kot zadovoljni z razpletom in sigurno se bomo potrudili, da bo ta prireditev tudi v drugem letu. Lepo sončno vreme z ta pravimi temperaturami za kolesarjenje je v Vuhred privabilo lepo število kolesarjev in kolesark, ki so se spopadli z daljšo 64 km razdaljo in krajšo 34 km razdaljo. Med potekom teh dveh maratonov pa so še otroci lahko opravili svoj krog z kolesi in poganjalčki po Vuhredu. Dolga trasa je vsebovala kar nekaj klancev, ki jih je bilo treba premagati v prvih 20 km. Na dolgi trasi je bil tudi gorski cilj in sicer z klancem v dolžini 4,7 km in višinske razlike kar 435 metrov. Najhitrejša na gorskem cilju sta bila pri ženskah Rek Eva in pri moških Tadej Sedar. V glavnem pa je bil zmagovalec vsak, ki je opravil z tem klancem. Ostali del te dolge trase pa lepo razgiban po krajih Vuzenica, Radlje ob Dravi, Brezno, Podvelka in nazaj v Vuhred. Po teh krajih pa je potekal tudi mali maraton. Udeležence obeh tras in otroškega kroga so v cilju pričakale medalje in nekaj nagrad naših sponzorjev brez katerih ta prireditev sigurno ne bi bila možna. Po zasluženi malici so se podelili še pokali za gorski cilj, za najštevilčnejšo ekipo, najstarejšega in najstarejšo ter najmlajšega in najmlajšo.
Hvala vsem, ki ste kakor koli pripomogli k tej prireditvi in se vidimo drugo leto.